ارتوپدیکس | بزرگترین منبع آنلاین درباره سیستم حرکتی بدن انسان و بیماری های آن

تماس سریع دریافت نوبت اینترنتی

شانه

شانه ساختار پیچیده ایست كه موجب اتصال اندام فوقانی به تنه می‌شود.

آرنج

مفصل آرنج در اندام فوقانی محل اتصال بازو و ساعد است.

مچ دست

مفصل مچ دست ساعد را به دست متصل میكند. حركات این مفصل نسبت به آرنج دامنه بیشتری دارد.

ارتوپدیکس

وب سایت ارتوپدیکس

اگر بدنبال اطلاعات علمی و قابل اعتماد در باره مشکلات ارتوپدی هستید درست آمده اید. وب سایت ارتوپدیکس حاوی تعداد زیادی مطالب به زبان فارسی است که شما را اختصاصا با بیماری ها و آسیب های لگن و مفصل ران و عمل جراحی تعویض مفصل ران آشنا میکند. در سایت ارتوپدیکس شما میتوانید نمونه های بسیاری از اعمال جراحی لگن که انجام شده است را مشاهده کنید. همچنین شما میتوانید به نمونه هایی از درمان شکستگی های لگن و تعویض مفصل ران با تصاویر و فیلم های آموزشی متعدد دسترسی داشته باشید. شما به هزاران مقاله و تصویر و ویدیو دسترسی دارید. تنها کافی است کلمه مورد نظر خود را در سایت ارتوپدیکس جستجو کنید

درمان های ارتوپدی

کف پا

پا مجموعه پیچیده‌ای از استخوان‌ها و مفاصل متعدد است كه تعداد زیادی از عضلات در بین یا اطراف آنها قرار گرفته‌اند.

مچ پا

فصل مچ پا از كنار هم قرار گرفتن استخوان‌های درشت نی و نازك نی ساق در بالا و استخوان تالوس (قاپ) در پایین تشكیل شده است.

زانو

زانو بزرگ‌ترین مفصل بدن است. این مفصل ساق را به ران متصل كرده و تمام وزن بدن را تحمل می‌كند.

مفصل ران

مفصل ران در محل اتصال تنه و اندام تحتانی قرار گرفته و نمونه یك مفصل گوی و كاسه‌ای است كه به علت وضعیت ایستاده انسان نیروهای زیادی را تحمل می‌كند.

لگن

لگن بزرگ‌ترین ساختار یكپارچه استخوانی بدن است. این ساختمان مهم، نیروی وزن تنه را بین دو اندام تحتانی تقسیم می‌كند.

ستون مهره

ستون مهره محور استواری است كه تنه حول آن شكل گرفته و جمجمه را بر بالاترین نقطه بدن قرار داده و ساختار مهمی بنام نخاع را حمایت میكند.

آناتومی دست

دست انتهایی ترین قسمت اندام فوقانی است و به توسط مچ دست به بقیه اندام متصل میشود.

مچ دست

مفصل مچ دست ساعد را به دست متصل میكند. حركات این مفصل نسبت به آرنج دامنه بیشتری دارد.

درمان های ارتوپدی ما

سلامت

با پایبند بوده به اصول یك زندگی سالم مانند تغذیه صحیح، حفظ سطح فعالیت بدنی مناسب، مراقبت‌های دوره‌ای تحت نظر پزشك، توجه به سلامت روانی می‌توان از بروز بسیار یا بیماری های سیستم حركتی پیشگیری كرد.

کودکان

ساختار سیستم حركتی بدن انسان از موقع تولد تا بلوغ دائماً در حال تغییر است و مسلماً بیماری‌های اسكلتی و عضلانی بچه‌ها در بسیاری موارد با بزرگسالان متفاوت بوده یا درمان متفاوتی دارد.

تومور

تومورهای استخوانی و بافت‌های نرم اندام از جمله مهم‌ترین بیماری‌های سیستم حركتی انسان هستند. این تومورها در هر سنی می‌توانند ایجاد شوند و می‌توانند با ایجاد درد موجب مراجعه بیمار به پزشك شوند.

دریافت وقت ویزیت

ارتوپد کیست و ارتوپدی چیست

ارتوپدی Orthopedics شاخه ای از جراحی است که در حیطه سیستم حرکتی بدن فعالیت دارد. سیستم حرکتی شامل استخوان ها، مفاصل، عضلات و دیگر بافت هایی است که در اندام های حرکتی وجود دارند. ارتوپدی گرچه یک شاخه از علم جراحی است ولی این بدان معنا نیست که کار متخصص ارتوپد فقط جراحی باشد. او هر بیماری که به نحوی بر سیستم حرکتی یا لوکوموتور بدن انسان تاثیر میگذارد را مورد توجه قرار میدهد. دست ها و پاها و کمر و گردن و لگن و دردهای این مناطق و محدودیت های حرکتی و تغییر شکل اندام ها و لنگش همه و همه در دایره فعالیت ارتوپدی است.

  • متن نظر